SOLIDWORKS

SolidWorks katı bir modelleyicidir ve başlangıçta modeller ve montajlar oluşturmak için PTC (Creo / Pro-Engineer) tarafından geliştirilen parametrik özellik tabanlı bir yaklaşım kullanır . Yazılım Parasolid- çekirdek üzerinde yazılmıştır .

Parametreler , değerleri modelin veya montajın şeklini veya geometrisini belirleyen kısıtlamaları ifade eder. Parametreler, çizgi uzunlukları veya daire çapları gibi sayısal parametreler veya teğet, paralel, eşmerkezli, yatay veya dikey vb. Gibi geometrik parametreler olabilir. tasarım amacını yakalamak için.

Tasarım amacı , parçanın yaratıcısının değişikliklere ve güncellemelere nasıl cevap vermesini istediğidir. Örneğin, bir içeceğin tepesindeki deliğin, teneke kutu yüksekliğine veya boyutuna bakılmaksızın üst yüzeyinde kalmasını istersiniz. SolidWorks, kullanıcının deliğin üst yüzeydeki bir özellik olduğunu belirtmesine olanak tanır ve daha sonra tenekeye hangi yükseklikle atacaklarına bakılmaksızın tasarım amaçlarını onurlandırır.

Özellikler , parçanın yapı taşlarına atıfta bulunur. Parçayı oluşturan şekil ve işlemlerdir. Şekle dayalı özellikler tipik olarak, delikler, delikler, yarıklar vb. Gibi 2B veya 3B şekiller eskiziyle başlar. Bu şekil daha sonra parçadan malzeme eklemek veya çıkarmak için ekstrüzyona tabi tutulur. Operasyona dayalı özellikler taslak temelli değildir ve filetolar, oluklar, mermiler, bir parçanın yüzlerine taslak uygulama vb. Gibi özellikleri içerir.

SOLIDWORKS

SOLIDWORKS

SOLIDWORKS

Video

SIMULATION

SIMULATION, 20 yıldan beri tanıtıldığından beri CAD dünyasında bir endüstri lideridir. Bu kursta SIMULATION Simülasyon - Tasarım Çalışmaları / Optimizasyon, SIMULATION'te tasarım çalışmaları ve optimizasyon hakkında biraz bilgi edineceksiniz. İlk önce, tasarım çalışmaları ile yinelemeyi keşfedeceksiniz. Ardından, SIMULATION'te optimizasyonu keşfedeceksiniz. Sonunda, simülasyon eğilimlerini öğreneceksiniz. Bu kursun sonunda, SIMULATION tasarım çalışmaları ile sağlam bir temeliniz olacak ve kendi ürünlerinizi analiz etme yolunda olacaksınız. Yazılım gerekli: SIMULATION'te

SIMULATION

SIMULATION

SIMULATION

Video

PDM

Ürün veri yönetimi ( PDM ) veya Ürün bilgi yönetimi (PIM) , ürün verilerinin yönetiminden ve yayınlanmasından sorumlu olan ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM) dahilindeki işletme işlevidir . Yazılım mühendisliğinde, bu sürüm kontrolü olarak bilinir . Ürün veri yönetimi hedefleri, tüm paydaşların ortak bir anlayışı paylaşmalarını, süreçlerin yürütülmesi sırasındaki karmaşanın en aza indirilmesini ve en yüksek kalite kontrol standartlarının sürdürülmesini sağlamaktır.

Ürün veri yönetimi, belirli bir ürünle ilgili verileri izlemek ve kontrol etmek için yazılımın veya diğer araçların kullanılmasıdır. İzlenen veriler genellikle ürünün teknik özelliklerini, üretim ve geliştirme teknik özelliklerini ve mal üretmek için gerekli malzeme türlerini içerir. Ürün veri yönetimi kullanımı, bir şirketin bir ürünün yaratılması ve piyasaya sürülmesiyle ilgili çeşitli maliyetleri izlemesini sağlar. Ürün veri yönetimi, ürün yaşam döngüsü yönetimi ve yapılandırma yönetiminin bir parçasıdır ve temel olarak mühendisler tarafından kullanılır.

PDM

PDM

PDM

Video

DİĞER ÇÖZÜMLER

CADENCE Cadence Design Systems, dünyanın lider Elektronik Tasarım ve Otomasyon (Electronics Design Automation) şirketidir. Elektronik sistemlerin tasarımından, üretimine, simülasyonlarından sistem denetimine kadar çok geniş yelpazede çözümler sunar. İleri seviye CADENCE analog-dijital tasarım, platform, fonksiyonel doğrulama, fikri mülkiyet hakları, modelleme, sinyal bütünlüğü ve paket-baskı devre teknolojileri alanlarında özel yazılımları mevcuttur. OrCAD Cadence Design Systems firmasının en tanınmış ürünlerinden biri olan OrCAD, şematik devre çizimlerinden, baskılı devre kart tasarımı ve benzetimlerine kadar gerekli tüm elektronik otomasyon yazılım ürünlerini içerir ve diğer CADENCE ürünleri ile ölçeklenebilir çözümler sunar. CALRAMIC & VOLTAGE MULTIPLIERS, Inc. VOLTAGE MULTIPLIERS, Inc. (VMI) yüksek kalitede diyot, çarpıcı, doğrultucu gibi devre elemanları sunmaktadır. Yüksek ve alçak gerilim çözümleri mevcuttur ve bu ürünler birçok MIL standartlarını sağlamaktadır. VMI ile ortak bir şirket olan CALRAMIC firması, her çeşit elektronik sanayiden havacılık ve uzay çalışmalarına kadar geniş bir uygulama alanında kullanılabilen yüksek gerilimli seramik kapasiteler üretmektedir.

DİĞER ÇÖZÜMLER

DİĞER ÇÖZÜMLER

DİĞER ÇÖZÜMLER

Video

Tasarım Dizayn By CodeR © 2019 - Bütün Hakları Saklıdır